Menu

Jak funguje Kite...

Jak drak létá?

Pohyb draka dopředu a jeho síla vzniká obtékáním draka (kite) proudem vzduchu. Čím bude proud vzduchu silnějším, tím bude proudění okolo draka větší a drak bude rychlejší, ovladatelnější a silnější. Prostor, ve kterém se drak pohybuje, nazýváme letové okno.

Velikost tohoto okna je závislá na tipu draka. Avšak obecně-čím je drak rychlejší, tím je letové okno větší. Letový prostor je cca 90 stupňů do stran a nahoru. Nejdůležitější je uvědomit si oblast kde drak pouze vlaje (netáhne) okraje letového okna a naopak kde má drak největší sílu střed letového okna (tzv. powerzóna). Obtékání proudu draka je zde nejsilnější a drak je pod největším tahem.

 

 

Jak draka ovládat?

Ovládání draka je poměrně dost jednoduché. Každý začátečník by měl začínat s malým drakem (cvičným) kde si vyzkouší základní chování draka ve větru. Jediným rozdílem je že malý cviční draci nemají tzv. depower, kterým se u draka zvýší tah a tudíž sníží rychlost, nebo naopak zvýší rychlost, ale sníží síla draka. Drak se ovládá pomoci Baru (hrazdy) kterou přitahujeme, směrem kam chceme s drakem zatočit. Pokud přitáhneme hrazdu doleva (jako řídítka na kole) drak zatočí do leva a naopak. Při ježdění děláme s drakem pomyslné osmičky, kterými nabíráme vítr a tím zvyšujeme výkon draka.

 

Pro začátečníky doporučuji instruktora, protože drak má při větším větru opravdu sílu a je potřeba vše důkladně vysvětlit a vyzkoušet.

 

 

   

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Color I Color II Color III