Jelikož se teď na dlouhé zahraniční letecké vejlety neurvu, taknaskočená tří denní předpověď pro Rujánu nenechala spát.

Vyladil jsem volno na čt-ne, takže paráda a po chvilce snažení jsem měl i kolegu na cestu ( Pavla Šimka, včetně jeho vyladěné VW T4 ).
Vyrážíme tedy ve středu večír , mam nabalené cajky na všechny případy = Starkites Taina 7-9-12-17m2 , Groove kiteboards: wakestyl 138 – freeride Bombastic 136 a stará vlnovka Kipuna na první plánovanej pojezd na větších vlnách než se občas udělaj na Jesce :).

Cesta jako po drátkách , ve čtvrtek ráno po krátkém nočním spánku dorážíme na Rosentgarden. Tam již vyspává Michal, ten dorazil ve středu večír a ještě do západu slunce prej hobloval sedmu.
Ráno sluníčko, na place již mírně obsazeno, ale na pohodu.
Vítr ráno slaboučkej, vybalujem a vyčkáváme slibovanej mordor. Pomalu to nastupuje a v totální hysterii skáču do vydy jako první, co kdyby to lehlo :)
Taina 12 tak nějak s občasnym přimávnutim jede, takže jsem na vodě sám a můžu si v klidu porovnávat rozdíly mezi novejma deskama od Groove. Taky to byla jediná šance aby mi Pavel udělal alespoň pár fotek na vodě, protože jekmile to nastoupí, začne točit motohodiny a foťákčapnu maximálně :)).

Je jasný že to pozdějc přidává a se zbytečně unavoval. Celej den to zesiluje a někdy kolem 4h odpo už se v klidu hoblovat s 9m2. Původní předpověď tedy byla i na 7m2 , ale tohle mi  vyhovuje víc.


Večer slušně unaveni a nastává čas na Pavlův turbo gril !
Maso je v žaludku , přemísťujem se k Mukranu ( tady stejně prudili policajti ) na zítřejší vlnovej spotík.

Od rána větru dostatek na 9m2 , berem vlnovky a hurá na moje první pokusy o odjetýho „hada“ :)
Pokusů nespočetně , něco se povedlo, jenže vítr ještě malinko přidal , vlny se zvedly a sil ubejvá = tlama před vlnou, drak pěkně do pračky a už se vezu nechat se vyvrhnout jako vorvaň na břeh , mezi NDR nudisty ! :)))
Naštěstí sepranou a promotanou Tainu 9 před břehem restartuju ( chvála ) , takže vylejzam po svejch a za chvilku mam i Kipunu. Přistávam to u naháčů, rozmotávam, provádim restart přes zasypané ucho a „frajersky“ odjíždím .

Kolem poledne to slábne a to jak vítr, tak moje kondice. Dáváme oběd a přesouváme se na hladkou vodu směr WiekDranske. Napřed to zkoušíme ve Wieku, ale je jasný že SV tam bude brutálně poryvovej –  taky že je !, jenže za rákosem je totál flat .
Dáváme v tom další pojezd na 12m2 , ale nárazy jsou fakt mega – takže na polety to hodně slušně kope :).
Totálně lituju žáky co tam prodělali kurz u jakési české kiteškoly ( všechny místní se přesunuli na vhodné spoty) , protože ty držky  co tam v těhle nesmyslnejch nárazech dělali , snad netřeba komentovat ( byl ůplněk a odliv, takže moc vody v zátoce  na držkopády nebylo !! ).

Balíme a přesouváme se do Dranske. Lezu do vody po odpočinku kolem sedmé večír a užívam si totálně volnej plac ( většina kiterů po celém dniodpadla ) až do západu slunce a fakt si chrochtam nahlas !! :). Novej wakestyl board šlape na 1* a i , „old school“ jezdec , využívám super odrazu + držení stopy a pohodovejch dopadů na hladinu. Taina 12 tahá do hodně slušnejch poletů a chvílema se mi zdá, že ty stožáry od plachetnic v přístavu vidim ze shora :).

Večer padam do pelechu zbitej jak pes.

Do teď slunce a teploty jako ve středomoří, i neopren by se dal odložit :)

 

V sobotu ráno opět rozmejšlíme kam a vzhledem k mírnému stočení větru víc na S jedeme do Wieku, bude tam volnějc. Jasný že sase poryváč, ale moc sil na metánínezbylo, takžespíš jen „freeride-k“ a jezdíme víc v druhé polovině laguny, kde už je vítr trochu srovnanej. Kolem 15h přichází chcanec a nowind, takže  odpočinekbalení , papání a hurá na ČR.
V neděli nad ránem dorážíme a valim rovnou za mejma holkamahuž se mi stejskalo :))).

Paráááda a už se těšim na další

Aloha Pája.

KITEFUN.CZ

Ps.: z vody fotek pramálo, chce to s sebou někoho „nekitovacího a nesurfovacího“  !! :)