Menu

Každý víkendový kajt příběh začíná ve středu.

To už se totiž celkem spolehnout na Windguru a jeho předpověď větru. Toho času jsem seděl v hospůdce Vinhradský parlament a spřádal plány na víkend. K uším se mi čirou náhodou doneslo, že fungovat Velká Dářko (jezdí se na jihovýchod), tedy rybník na Vysočině.

Nečekám ani minutu a kontaktuji pana Lorence aka Raďáka, který tenhle spot najetý, ohledně detailů. Podle jeho vyjádření je to česká Rujána. Moje nadšení ještě podtrhuje sympatická dojezdová vzdálenost 160km z Písku. Zbytek týdne trávím modlením, aby nám vydržela předpověď, a domlouváním úderné skupiny. Šudan von Bahnhof sice neprojevuje zpočátku nadšení, ale důkladná masáž v podobě patnácti telefonických hovorů ho přesvědčí, že tam opravdu v sobotu pojedeme. Do party zbývá ještě krotitel plastické trhaviny C4 a samozvaný vládce všech moří Vladimír J., jehož poslední kite vzpomínky v ČR se datují na březnové vyšetřování ztráty prkna na rybníku Labuť. Mimořádnost události podtrhl i Bártův apel na ostatní členy All-Boards, který by se dal parafrázovat asi takhle - kdo tam nejede, nosí tepláky nebo něco podobného.

V den D se objevují lehké problémy s dopravou, kterou briskně řešíme a náš vůz řízený Rimsonem Fittipaldim se řítí po okresních silnicích nevalné kvality. Raďák telefonuje situační zprávu a my se kolem půl jedné objevujeme na spotu. Spot umožňuje start nebo přistání jednoho kajtu, což vyžaduje v podstatě letového dispečera, který koordinuje přistání a starty. Rozbaluju dvanáctku a ženu se na start. Samozřejmě mám zamotané šňůry, takže mě hned někdo sepsuje, ať nezacláním na odletové a přistávací dráze. Na druhý pokus opouštím dráhu a... mávám jak na Prvního máje. Všichni mávají a nadávají. Kolem půl třetí lezu z vody a strojím bezbolestnou - Ozone Edge 17 musí jet i kdybych měl ze zdola foukat.

Na spotu se v tu chvíli objevuje kdysi hubený chlapec s helmou a žlutými plavkami. I bez dalších vizuálních znaků - kromě toho, že haleká na celé kolo "Dělejte honem, fouká vy tepláci" - je to jasné, dorazil zakládající člen All-Boards Bárt. Rimsi vytahuje Edge 19 a s rukou na trimu začínáme jezdit. Postupně, jak přidává, se rybník slušně zaplní. Kolem páté hodiny dostává bezbolestnou do ruky Vladimír J. a začíná diktát otevřený menším supermanem. Poryvy jsou zákeřné, dvakrát mě to slušně potáhlo, tak že jsem pět minut vyklepával z neoprenu kapra, bahno a rákosí. Kdo se bojí, sere v přilehlém lese. V šest hodin večer máme ruce vytahaný jako vopičáci a balíme to. S ksichty spálenými do ruda táhneme, jako burlaci proti Volze, všechno vybavení k půl kilometru vzdálenému parkovišti.

 

Liborek

All-Boards Crew

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Color I Color II Color III